Warunki uzyskania kredytu mieszkaniowego

W dobie kryzysu dla wielu Polaków wizja zakupu własnego mieszkania, jest tak odległa jak inna galaktyka. Obecnie mało kogo stać nawet na M1, zakupione z własnych oszczędności. Jedyną możliwością pozostaje więc kredyt mieszkaniowy. Na czym on polega i jak można go uzyskać?

Jeszcze jakiś czas temu instytucje finansowe dawały kredyt mieszkaniowy, którego wysokość przewyższała wartość nieruchomości. Dzięki temu nabywcy uzyskiwali środki również na umeblowanie i urządzenie lokalu. Dodatkowo od klienta nie był wymagany wkład własny, czyli własne oszczędności wymagane przed przyznaniem kredytu mieszkaniowego. Przyszedł jednak kryzys i obecnie warunki otrzymania kredytu bardzo się zaostrzyły. Aby uzyskać kredyt mieszkaniowy wymaga się wkładu własnego wynoszącego od 10 do 30% wartości nieruchomości. Są to sumy wynoszące nawet 50 tysięcy złotych, więc jak widać nie jest to kwota mała. Dlatego dziś nie każdy może sobie pozwolić na zakup nieruchomości, nawet korzystając z finansowania z banku. Niemniej wkład własny jest konieczny, gdyż stanowi on początkową gwarancję spłaty kredytu mieszkaniowego.

Kolejnym warunkiem otrzymania kredytu mieszkaniowego jest umowa o pracę lub uzyskiwania dochodów z udokumentowanych źródeł (sprawdź kredyty na zakup mieszkania lub domu w Częstochowie). Jest to konieczny wymóg, dlatego nawet, jeżeli mielibyśmy pieniądze na wkład własny, bez dokumentu potwierdzającego dochody nie mamy co marzyć o przyznaniu kredytu. Jest to ugruntowane gwarancją spłacania rat kredytu mieszkaniowego przez kolejnych kilkadziesiąt lat. Aby bank uznał, że jesteśmy wypłacalni i przyznał nam kredyt, należy wykazać, że poprzez pracę i wykształcenie będziemy w stanie terminowo spłacać ratę, a w przypadku utraty dochodów, szybko znajdziemy zatrudnienie.

Najtańszy kredyt hipotecznySPRAWDŹ
+