Sprzedaż z doradcą nieruchomości

Coraz więcej osób decyduje się na współpracę z doświadczonym doradcą do spraw obrotu nieruchomościami. Specjaliści bardzo często doradzają takie właśnie rozwiązanie, ponieważ posiada wiele zalet. Szczególnie poleca się je osobom, które pragną aktualnie sprzedać swoje mieszkanie lub dom. Oczywiście, można to zrobić na własną rękę, nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Istnieje jednak spore ryzyko, że popełnimy jakiś błąd i będziemy do potem żałować.

Sprzedaż własnego lokalu z doradą nieruchomości jest dobrym rozwiązaniem, przede wszystkim ze względu na jakość usług oraz kwestię bezpieczeństwa. Na naszą prośbę, agent dokładnie sprawdzi dane wszystkich osób, które będą ewentualne zainteresowane zakupem nieruchomości. Sami nie bylibyśmy w stanie tego zrobić, nie posiadamy bowiem tak szerokich możliwości. Tymczasem doradca nieruchomości pełni funkcje naszego pełnomocnika, ma prawo do reprezentowania nas przed innymi ludźmi. Jego zadaniem jest zatem pozyskiwanie wszelkich informacji dotyczących osób, które pragną kupić od nas nieruchomość (doradca nieruchomości kontakt Częstochowa).

Kwestia bezpieczeństwa nie jedyną, którą powinniśmy wziąć pod uwagę. Istotna jest bowiem umiejętność określenia wartości rynkowej nieruchomości a także przeprowadzanie negocjacji. Sprzedając mieszkanie na własną rękę, możemy mieć pewne problemy ze sprecyzowaniem jego ceny. Tymczasem agent jest doświadczony i posiada szczegółową wiedzę na temat aktualnej sytuacji na rynku. Orientuje się zatem, ile kosztuje metr kwadratowy nieruchomości przy danym standardzie i w konkretnym rejonie. Oczywiście, jako, że doradca będzie pracował dla nas, możemy się spodziewać atrakcyjnej transakcji, dzięki której poczujemy się usatysfakcjonowali. Jeśli bowiem zajdzie taka potrzeba, agent przeprowadzi negocjację, a dzięki niej być może uda nam się uzyskać taką cenę, które okaże się najbardziej odpowiednia.

Jak zatem widać, istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na współpracę z doradcą finansowym. Dzięki niemu z pewnością szybciej sprzedamy nieruchomość i będziemy mogli zacząć nowy etap życia.

Najtańszy kredyt hipotecznySPRAWDŹ
+