Sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym

Rynek nieruchomości można podzielić na dwie strefy. Mowa tutaj o rynku wtórnym o raz pierwotnym. Ten pierwszy dotyczy wszystkich mieszkań, domów czy lokali, które nie są całkowicie nowe, a wcześniej były już przez kogoś użytkowane. To rozwiązanie jest bardzo popularne, wielu właścicieli wystawia swoje nieruchomości na sprzedaż, a klienci ogromnie się z tego cieszą.

Na rynku wtórnym niemal każdego dnia pojawiają się nowe oferty o sprzedaży mieszkań. Wbrew pozorom, nie brakuje wśród nas osób, które pragną pozbyć się swojej nieruchomości, oczywiście za konkretną cenę. Takie ogłoszenia można znaleźć zarówno prasie, w sieci, jak i w każdym biurze nieruchomości. Jeżeli poszukujemy konkretnego mieszkania, powinniśmy sprecyzować swoje potrzeby i oczekiwania, zwłaszcza, jeśli mamy możliwość współpracowania z doświadczonym doradcą nieruchomości. Pomoże nam odnaleźć na rynku wtórnym takie oferty, które okażą się dla nas jak najbardziej odpowiednie. Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym ma wiele zalet, zwłaszcza z punktu widzenia przyszłego nabywcy. Tutaj liczy się przede wszystkim cena, a jest ona przecież dużo niższa. Całkowicie nowe mieszkania są kosmicznie drogie, koszt metra kwadratowego to nawet 7 tysięcy złotych. Niewielu z nas stać na poniesienie takich kosztów, a zaciągnięcie kredytu wcale nie jest takie łatwe. Możemy go po prostu nie uzyskać, jeśli nie wykażemy odpowiedniej zdolności kredytowej. Właśnie dlatego skorzystanie z rynku wtórnego bardzo często okazuje się lepszym pomysłem (sprawdź mieszkania na sprzedaż Północ Częstochowa). Przyjdzie nam zapłacić dużo mniej, a komfort danego lokalu wcale nie musi być gorszy.

Mimo wielu wątpliwości i przesądów, nie trzeba się obawiać rynku wtórnego. Istnieje bowiem wiele atrakcyjnych ofert, na które warto zwrócić uwagę. Nie brakuje mieszkań, które są w naprawdę dobrym stanie i w rzeczywistości były użytkowane tylko przez krótki czas. To ogromna zaleta, powinniśmy na nią zwrócić uwagę.

Najtańszy kredyt hipotecznySPRAWDŹ
+