Na czym polega doradztwo nieruchomości?

Doradztwo nieruchomości polega na udzielaniu fachowej porady związanej z zakupem, sprzedażą bądź inną sprawą związaną z nieruchomościami. Zawód ten najczęściej wykonuje osoba będąca pośrednikiem, zarządcą nieruchomości bądź rzeczoznawcą majątkowym. Doradca musi mieć bowiem odpowiednią wiedzę z zakresu nieruchomości. Zawód nie jest jednak licencjonowany w przeciwieństwie do zawodu pośrednika, u którego bardzo często doradztwo jest kolejnym szczeblem kariery.

W 2001 roku powołane zostało Polskie Stowarzyszenie Doradców Rynku Nieruchomości. Zrzesza ono osoby zajmujące się szeroko pojętą obsługą rynku nieruchomości nie tylko pracowników typu pośrednicy, rzeczoznawcy, czy zarządcy, ale również prawników, urbanistów, architektów, specjalistów rozwoju miast, finansistów itp. Ma ono za zadanie pomoc dla osób, które pełnią wyżej wymienione funkcje. Dodatkowo pomaga w poszerzaniu kompetencji oraz pozostaje platformom, na której mogą spotykać i współdziałać się ludzie o profilu zawodowym, związanym z nieruchomościami (licencjonowany doradca nieruchomości Częstochowa).

Doradztwo nieruchomości ma na celu zapewnienie klientowi kompetentnej, obiektywnej oraz bezstronnej porady w danej sprawie. Może to dotyczyć np.: wyboru nieruchomości, stawki czynszu za wynajmowane mieszkanie lub dom, skutki podatkowe, wiążące się z decyzją. Dodatkowo doradca nieruchomości udziela klientowi potrzebnych informacji na temat prawa oraz finansów, wycenia daną nieruchomość a także może pomagać w zarządzaniu lokalem.

Skorzystanie z doradztwa zawodowego, zapewnia więc nie tylko poradę, ale kompleksowe usługi w sprawach, dotyczących nieruchomości.

Najtańszy kredyt hipotecznySPRAWDŹ
+