Mieszkania do wynajęcia w Kamienicy

Większości z nas kamienice kojarzą się z historycznymi częściami miasta albo też ich ścisłymi centrami. Zazwyczaj jest to prawda, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że stare budynki znajdują się również na zwyczajnych osiedlach, a nawet na obrzeżach miasta. Takie nieruchomości są własnością konkretnych osób, które dziedziczą je zwykle po swoich przodkach. Znajduje się w nich jednak tyle lokali, że bardzo często decydują się oni na wynajęcie poszczególnych mieszkań. Jeżeli tylko mamy możliwość i posiadamy odpowiednie środki finansowe, możemy zamieszkać w pięknej, starej kamienicy i to nawet w centrum miasta z widokiem na wspaniałe zabytki.

Bardzo często lokale w kamienicy są duże. Także i mieszkania jednopokojowe mają imponujący metraż. Wpływa na to przede wszystkim czas powstania, dawniej budowano duże, przestronne, a także wysokie pomieszczenia. Możemy się więc spodziewać, że do naszej dyspozycji zostaną przeznaczone szerokie korytarze i ogromne pomieszczenia. Z pewnością będą tam również wielkie okna, wychodzące na tłoczne i pełne ludzkiego gwaru uliczki. Bardzo często kamienice posiadają też niewielkie balkoniki, na których pięknie będą prezentowały się zasadzone w doniczkach kwiaty.

Należy jednak zwrócić uwagę, że mieszkania do wynajęcia w kamienicy okazują się zwykle droższe, niż ma to w przypadku, gdy interesujemy się lokalem w bloku, na zwyczajnym osiedlu. Oczywiście, tutaj również bierze się pod uwagę ogólny metraż, ale zwykle standard warunków w kamienicy jest wyższy (Zobacz ekskluzywne mieszkania Śródmieście Częstochowa). Właściwie wszystko zależy od gustu, nie każdy z nas wyobraża sobie życie w tak tajemniczym otoczeniu. Poza tym liczy się też lokalizacja, im bliżej centrum, tym mieszkania będą droższe.

Okazuje się jednak, że nasza decyzja odnośnie wynajęcia takiego lokalu powinna być odpowiednio przemyślana. Szacuje się, że opłaty w praktyce są znacznie wyższe, przede wszystkim za ogrzewanie. Pomieszczenia są bardzo wysokie i żeby było w nich ciepło, trzeba się bardzo starać. To sprawia, że zwłaszcza w okresie zimowym konieczne jest grzanie niemal cały czas i jednocześnie płacenie wysokich rachunków.

Najtańszy kredyt hipotecznySPRAWDŹ
+