Kiedy wyremontować wynajmowane mieszkanie?

Przy wynajmie mieszkania, wypada raz na jakiś czas zrobić jego remont. Jak wiadomo czas z nikim nie obchodzi się łagodnie, a z wynajmowanymi lokalami w szczególności. Pozostaje jednak pytanie: kiedy i jak przeprowadzić remont nieruchomości. Wbrew pozorom może to wcale nie być takie łatwe.

Przede wszystkim lepiej jest robić raz na jakiś czas generalny remont nieruchomości niż np. małe poprawki co roku. Należy bowiem pamiętać, że wszelkiego typu renowacje są bardzo męczące i mogą one być uciążliwe dla lokatorów. Dlatego najlepiej jest robić większe remonty nieruchomości po wyprowadzce danych najemców. Rzadko się bowiem zdarza, żeby jeden lokator mieszkał w wynajmowanym lokalu całe życie. Raczej trzeba się nastawić na rotację najemców, zmieniających się co kilka lat. Aby przyciągnąć chętnych klientów, dobrze jest zrobić po każdym lokatorze remont. Będzie to również idealny moment na odświeżenie mieszkania, czy domu (sprawdź domy na sprzedaż Lisiniec Częstochowa).

Kolejną kwestią są jednak koszty takiej renowacji. Remonty nieruchomości są niestety drogie. Chcąc przeprowadzać generalne odrestaurowanie co kilka lat, wynajem mieszkania może nam się w ogóle przestać opłacać. Dlatego też koszty powinny być minimalne. W tym celu sprawdźmy co należy zrobić. Jeżeli będzie to odmalowanie ścian, może zróbmy to sami. W celu zakupienia nowych mebli, postawmy na minimalizm oraz prostotę. Gorzej, jeżeli mieszkanie będzie wymagało sporej renowacji np. polakierowania podłogi, czy wymiany instalacji elektrycznej. Jak wiadomo są to rzeczy konieczne, ale niestety wymagają dużych nakładów pieniężnych. Dlatego warto założyć sobie „fundusz remontowy” i odkładać z wynajmu nawet niewielkie kwoty, które potem mogą się przydać.

Najtańszy kredyt hipotecznySPRAWDŹ
+