Jak urządzić pokój z otwartą kuchnią?

Pokój z zagłębiem kuchennym lub kuchnią otwartą może być nie lada wyzwaniem dla dekoratora, a co dopiero laika! Jeżeli zakupiliśmy lokal, w którym znajduje się takie pomieszczenie z pewnością przyda nam się kilka rad związanych z urządzeniem takiego mieszkania.

Po pierwsze, pamiętajmy, że kuchnia wcale nie musi być całkowicie otwarta. Jeżeli naprawdę chcemy pozbyć się takiego rozwiązania i urządzać mieszkanie bez tego typu problemu, zawsze można wstawić rozsuwane drzwi lub zamurować przejście. Należy jednak to dobrze przemyśleć. Otwarta kuchnia wcale nie musi być bowiem utrapieniem. Wręcz przeciwnie ma ona szereg zalet. Znajduje się blisko pokoju oraz mamy do niej bezpośredni wgląd. Tym samym np., gotując obiad i zostawiając go na gazie nie musimy wciąż do niej wbiegać, aby sprawdzić, czy nic nie kipi. Z otwartą kuchnią, można się rozsiąść w salonie i stamtąd doglądać gotujących się potraw. Należy tylko zadbać o pewne rzeczy.

Przede wszystkim, aby otwarta kuchnia wyglądała ładnie, musi współgrać z pomieszczeniem, na które wychodzi. Najczęściej jest to salon lub pokój. Musimy zatem urządzić je jako komplet, w podobnych stylach. Nie można zrobić np. staroświeckiej kuchni i nowoczesnego salonu. Ponadto kolorystyka również musi być ta sama w obu pomieszczeniach. Również meble powinny ze sobą odpowiednio współgrać (mieszkania z otwartą kuchnią Lisiniec Częstochowa).

Na koniec należy zadbać o wszelkiego rodzaju AGD, typu lodówka, zmywarka, czy pralka (jeżeli planujemy ją wstawić do kuchni). Trzeba w takim wypadku kupować sprzęty, które są ciche. Mogą się one bowiem stać prawdziwym koszmarem nocnym.

Najtańszy kredyt hipotecznySPRAWDŹ
+