Jak obniżyć koszty remontu nieruchomości?

Przed generalnym remontem nieruchomości, warto podliczyć potencjalną jego kwotę i zastanowić się, czy mamy na niego środki. Na początku należy również określić, czy robimy remont całego mieszkania bądź domu, czy jedynie ich części. Ta druga opcja wymaga z pewnością mniejszych nakładów finansowych. Z drugiej strony jednak remont to prawdziwa udręka, zwłaszcza, jeżeli jest on generalny. Tu często pojawia się pytanie, czy można zaoszczędzić na remoncie całej nieruchomości? Odpowiedź brzmi, oczywiście tak. Jak to zrobić? Przede wszystkim część rzeczy można wykonać samemu. Doskonałym przykładem będzie tutaj malowanie ścian. Nie jest to rzecz specjalnie trudna i można to zrobić własnoręcznie, o ile nie trzeba kłaść najpierw gładzi na mury. Innymi rzeczami, które można zrobić samemu jest np. instalacja różnego rodzaju sprzętów jak przykręcenie żyrandola.

Inną formą oszczędności może być zatrudnienie znajomej „złotej rączki”. Będzie to człowiek, który wykona wiele prac remontowych. To znacznie obniży koszty niż branie co chwila nowej ekipy do innego zadania. Pamiętajmy, jednak, że lepiej, aby taki fachowiec był sprawdzony. Z tzw złotymi rączkami bywa bardzo ciekawie. Czasem mogą działaś dość opieszale i nie wykonywać wszystkiego z należytą dokładnością.

Kolejną formą oszczędności będzie znalezienie fachowców, którzy wykonają swoją prace raz a dobrze. Czasem bowiem najwięcej można wydać na ciągłe poprawianie prac remontowych. To również przeciąga renowacje w czasie. Trzeba również wybrać fachowców stosunkowo tanich, ale nie oznacza to, że najtańsza oferta zawsze jest najlepsza.

Najtańszy kredyt hipotecznySPRAWDŹ
+