Działki usługowe na sprzedaż

Zdobywanie pieniędzy dla wielu osób stało się podstawowym celem w życiu. Niestety, nastały takie czasy, że musimy troszczyć się o sprawy finansowe i ciągle poszukujemy sposób, aby dobrze zainwestować swoje pieniądze, o ile oczywiści je posiadamy. Nie wszyscy chcą również pracować dla kogoś i przez kilkanaście godzin na dobę siedzieć przy biurku i wypełniać stosy papierów. Właśnie z tego powodu coraz więcej ludzi decyduje się za założenie własnej działalności gospodarczej.

Aby tego dokonać, konieczne jest kupienie bądź wynajęcie lokalu, w którym będziemy mogli spokojnie zająć się swoimi interesami. Niektórzy z nas posuwają się jednak o wiele dalej, ponieważ pragną, aby posiadać kontrolę nad wszystkim, co zamierzamy w przyszłości posiadać. Dlatego wiele osób decyduje się na zakup tak zwanej działki usługowej, ponieważ to właśnie na niej można postawić w przyszłości lokale przemysłowe, czyli na przykład sklepy i różnego rodzaju punkty usługowe, takie jak salony kosmetyczne, punkty loterii czy nawet kwiaciarnie. Oczywiście, od zakupu ziemi do rozpoczęcia swojej działalności gospodarczej musi minąć trochę czasu, konieczne jest przecież załatwianie wszystkich formalności.

Specjaliści radzą, aby nie kupować tego typu ziemi na własną rękę, ponieważ może się okazać to bardzo niebezpieczne i ryzykowne. Po pierwsze, ktoś może nas oszukać i znacznie zawyżyć cenę. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, to po prostu nie zorientujemy się i dużo stracimy. Poza tym istnieje jeszcze kwestia uregulowania prawnego, które jest bardzo istotne. Aby nazywać działkę usługową, nie można ona być przeznaczona na budowę domu mieszkalnego ani też uprawę ziemi. Te warunki muszą zostać spełnione, inaczej w przyszłości nie uda nam się otworzyć na własnym terenie żadnego lokalu użytkowego (sprawdź działki inwestycyjne w dzielnicy Raków Częstochowa).

Ceny działek usługowych są oczywiście bardzo wysokie, jak zresztą koszty wszystkim ziem oferowanych przez prywatnych właścicieli albo biura nieruchomości. Zazwyczaj trzeba się liczyć z koniecznością zaciągnięcie sporego kredytu, inaczej bowiem nie będziemy w stanie poradzić sobie samodzielnie. Mówi się jednak, że marzenia są po to, aby je spełniać, więc czasami warto ryzykować.

Najtańszy kredyt hipotecznySPRAWDŹ
+