Domy do wynajęcia dla studentów

W dużych miastach mieszka wielu studentów. Bez względu na to, jaki rodzaj i kierunek studiów wybrali, muszą przecież gdzieś mieszkać. Niestety, ilość miejsc w akademikach jest ograniczona, a nie każdy może liczyć na pomoc rodziny czy kogoś bliskiego. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest wynajmowanie mieszkania, ale koszty mogą przerosnąć niektórych żaków. Na szczęście jest jeszcze jeden sposób, o którym warto dowiedzieć się jeszcze więcej.

Właściciele bardzo chętnie przeznaczają swoje domy dla studentów. Nie chodzi jednak o to, by wielka nieruchomość zamieszkiwała jedna osoba. Wręcz przeciwnie, będzie ich dużo więcej, a prawdopodobnie tyle, ile jest sypialni do dyspozycji. Otóż, każdy żak dostaje na wyłączność pokój, natomiast kuchnia i łazienki są wspólne, co oznacza, że dzieli się je z innymi studentami.

Takie rozwiązanie ma naprawdę wiele zalet. Najważniejsza jest oczywiście kwestia finansowa. W tym wypadku płacimy nie jak za wynajem mieszkania, ale pokoju. Właściciel bierze oczywiście pod uwagę zużywalność wody i prądu, ale udostępnia dom wielu studentom, dlatego sprawa wygląda nieco inaczej. Organizacja też nie powinna sprawić większego problemu. Młodzi ludzie przyzwyczajeni się przecież do życia w szerokim gronie i doskonale radzą sobie w takich sytuacjach. Warto wyobrazić sobie, że do dyspozycji będziemy mieli również ogród i to powinna stanowić dla nas wystarczającą zachętę (sprawdź domy w dzielnicy Grabówka Częstochowa). W ciepły dzień miło przecież wyjść z książką do ogrodu i uczyć się właśnie tam, zamiast siedzieć na biurkiem, z podpartą o rękę głową.

Jeżeli chodzi o ceny takich pokojów, mogą być naprawdę rozmaite. Wszystko zależy od standardu domu. Jeśli będzie to willa z prawdziwego zdarzenia, trzeba spodziewać się, że cena może być wygórowana. Lepiej więc wybrać skromny budynek, mamy wówczas pewność, że koszty nas nie zaskoczą. Równie istotna jest lokalizacja, centrum miasta jest przecież najdroższą okolicą.

Jak zatem widać, takie rozwiązanie może mieć wiele zalet i warto się z nimi zapoznać.

Najtańszy kredyt hipotecznySPRAWDŹ
+